Zbrodnia i Kara

Dokładnie rok temu rozpoczął się największy i najbardziej wpływowy dramat 2012 roku. Historia o której słyszeli wszyscy Polacy. Podejrzane zaginięcie półrocznej dziewczynki i tragiczne przyznanie się Katarzyny W. do oszukania swoich rodaków. Wymyślona opowieść mobilizująca wszystkie władze i serca do odnalezienia Małej Madzi, było bezpośrednią inspiracją do stworzenia tej pracy. Graficzna wypowiedź, zupełnie autorska, pognieciona, przetrawiona i wypluta. 

3 wydawnictwa pokazujące tragedię z różnych perspektyw: Katarzyny W, Sądu, oraz opinii publicznej, w tym najbliższych członków rodziny, Dody, Pana Sąsiada i oczywiście Detektywa Rutkowskiego. Realizacje są  próbą pokazania chaosu jaki panował przy śledztwie, wypowiedziach, samych zeznaniach domniemanych świadków oraz głównej bohaterki - Katarzyny W. Ukazują również przemianę "szarej" matki z Sosnowca w celebrytkę. Obserwujemy zatarcie się jej wizerunku, zapominamy o co właściwie toczy się sprawa i czy przypadkiem nie jest znana z sesji zdjęciowej w bikini, lub ze związku z pedofilem. 

Każdy zeszyt wydawniczy podzielony jest na dwie części. Mniejszy format to daty od 25 do 31 stycznia, jest to okres w którym w świadomości Polaków istniał obraz biednego dziecka w obcych i niebezpiecznych szponach porywacza. Duży format zawiera zestaw zachowań, wypowiedzi które posypały się po drugim lutym. Podsumowanie kończy się datą 31 grudnia, kiedy wpłynął akt oskarżenia Katarzyny W.

297mm x 210mm 
Studencki projekt realizowany w ramach pracowni grafiki edytorskiej ASP w Gdańsku.